Stichting in Heeg bedenkt voordelig varen met Fries erfgoed, met houten Tjotters van veertig tot honderd jaar oud
Slimme mensen in Heeg en omstreken hebben bedacht dat het best mogelijk kan zijn om met relatief weinig geld toch Fries varend erfgoed te behouden voor de toekomst. Ze hebben een abonnement bedacht waarmee je voor tweehonderd euro per jaar het hele zomerseizoen één van de tien uitstekend onderhouden Friese tjotters kunt huren en gebruiken, zonder dat je geld kwijt bent aan onderhoud van het schip of stalling ervan. Het is een stichting, dus alle inkomsten vloeien terug naar het behoud van het Friese erfgoed.

De Tjottervloot van Stichting Friese Tjottervloot uit Heeg: houten schepoen van veertig tot honderd jaar oud Foto: Michiel Fokkema
Het moderne gemak van bij wijze van spreken een deelscooter, deelfiets of deelauto, in dit geval een deelschip, van soms wel honderd jaar oud. Ze worden door vrijwilligers van Stichting Friese Tjottervloot (zie ook hun gelijknamige website, red) elke winter onderhouden zodat ze lang meegaan.