Nederland snakt naar gratis openbaar vervoer | opinie
Files, files en nog eens files. Dat ze er zijn, is onnodig én logisch. Er is geen betaalbaar alternatief voor de voordelen van autorijden. Toch zijn oplossingen binnen handbereik.

‘We hebben een onmiskenbare behoefte aan minder autobewegingen in ons land, maar zetten nog steeds geen stap in de goede richting.’ Foto: archief LC
Tijdens corona kwamen we collectief tot de conclusie dat we vóór de pandemie wel heel veel onnodige autokilometers maakten. Dat moest anders, riepen we in koor. We zouden er lering uit trekken. Eindeloze uren in een bijna stilstaande auto gingen tot het verleden behoren. Een mooie bijvangst van een akelige periode. Maar dat liep anders. Met het afschaffen van de coronabeperkingen verdwenen ook de goede voornemens. Inmiddels zijn de verkeersinfarcten met regelmaat groter dan zij vóór corona waren.