Oekraïne mag niet verliezen. Afhankelijkheid van schurkenstaten is ook voor het Westen het zwartste scenario | LC commentaar

Duizenden Nederlanders beklommen begin augustus 1914 de heuvels ten zuiden van Maastricht om naar het begin van de oorlog in België te kijken. Onder hun voeten trokken Duitse troepen naar het westen. Ook Friezen raakten in de ban van de oorlog en repten zich naar de grens.

Strijd rond Bachmoet.

Strijd rond Bachmoet.

In Ver van het Front – Friesland en Friezen in de eerste wereldoorlog (2018) maakt de lezer kennis met dominee Huite Prins uit Oostermeer die zoveel tegenstrijdige krantenberichten leest dat hij besluit zelf op onderzoek te gaan. Minder serieus zijn de intenties van drie knapen uit Oldeboorn die op de bonnefooi de trein naar Limburg nemen en op de Sint-Pietersberg pas echt de smaak te pakken krijgen. Roekeloos steken ze de grens over. De fronttoeristen raken er verzeild in een Duits kamp. Pas na ettelijke benauwde uren mogen ze eruit. Opgelucht keren ze terug naar het heitelân.