Maak zelf de lekkerste witlof met halloumi en sinaasappel salsa | wat eten we vandaag?

Witlof kun je op vele manieren te bereiden. Je kunt het rauw eten, stoven, koken of gebruiken als ingrediënt in bijvoorbeeld een saus, soep of stamppot. Zo heb je witlof nog niet geproefd!

Foto: Hilly Lautenbach

Foto: Hilly Lautenbach

Lees meer over
Eten en drinken

Bijgerecht voor 4 personen

8 witlof

1 sinaasappel

15 gram koriander. Lust je geen koriander? Dan kun je het eventueel ook vervangen door peterselie.

2 knoflook

30 gram walnoten

1 eetlepel appel- of rode wijnazijn

1,5 eetlepel honing

200 gram halloumi

Olijfolie, zout en peper






Zo maak je het:

Maak eerst de sinaasappel salsa. Hak de koriander en knoflook fijn en de walnoten in stukjes. Snijd een halve sinaasappel in blokjes en pers het sap van de andere helft uit in een kom. Doe daar de koriander, walnoten, knoflook, appelazijn, een halve eetlepel honing en 2 eetlepels olijfolie bij. Roer door elkaar en breng op smaak met wat peper en zout.

Snijd nu de witlof in de lengte in vier stroken. Snijd het bittere, kegelvormige hart van de witlof eruit. Verhit wat olie in een koekenpan en bak de witlof 2 minuten per kant. Voeg ook wat honing toe, zodat de witlof gaat karameliseren. Breng op smaak met zout en peper.

Snijd de halloumi in reepjes van 1 cm en bak in een pan met olijfolie, totdat de halloumi goudbruin aan beide kanten is. Serveer de witlof met sinaasappel salsa, halloumi en sinaasappelblokjes.

Serveertip: Lekker met gebakken aardappeltjes