Burgemeester Buma sluit woning in Leeuwarden: amfetamine, MDMA, cocaïne, heroïne en hennep aangetroffen door politie

Een politiewagen.

Een politiewagen. Foto: ANP

Burgemeester Sybrand Buma heeft dinsdag een woning aan de Archipelweg in Leeuwarden gesloten. In het pand werd op 2 maart een handelshoeveelheid harddrugs en softdrugs aangetroffen.
Lees meer over
Leeuwarden

De politie besloot de woning binnen te stappen vanwege een persoon die op straat werd aangehouden voor het bezit van een handelshoeveelheid harddrugs.

In de woning werd 527,75 gram amfetamine, 4,33 gram MDMA, 2,48 gram cocaïne, 1,18 gram heroïne en 35 gram henneptoppen aangetroffen. Naast drugs vond de politie in de woning ook een stroomstootwapen, een kapmes en vier steekmessen.

De woning wordt voor de duur van 6 maanden gesloten. Met het sluiten van de woning wil de gemeente Leeuwarden drugshandel tegengaan en drugsgerelateerde onveiligheid en overlast voor omwonenden voorkomen. Het dit jaar de achtste keer dat Buma gebruikmaakt van deze bevoegdheid.