Heerenveen start vanwege Didam-arrest alsnog aanbesteding voor woonplannen Noordplot (300 appartementen) en Noord Oost (250 woningen)
De gemeente Heerenveen start alsnog een selectieprocedure voor meer bedrijven voor de ontwikkeling van woningen op de locaties Noordplot en Heerenveen Noord Oost. Voor beide plekken waren al afspraken gemaakt met bouwbedrijf Van Wijnen Noord.

Zicht op de woningbouwlocatie Noordplot in Heerenveen, bij het Abe Lenstra-stadion. FOTO SIMON BLEEKER
Lees meer over
Het besluit om de een-op-een ontwikkeling met Van Wijnen te herroepen heeft alles te maken met het Didam-arrest. Dat is een gerechtelijke uitspraak van De Hoge Raad die ertoe heeft geleid dat overheden de verkoop van grond niet meer met één partij mogen afwikkelen. Ook andere bouwbedrijven moeten de kans krijgen om belangstelling te tonen en een bod te doen.