Tegen onlineterreur valt weinig te beginnen. Er is een wetsaanpassing nodig om oproeroproepen te beteugelen
Tegen onlineterreur valt tot dusver weinig te beginnen, concluderen onderzoekers van NHL Stenden in Leeuwarden. Om ordeverstoringen via internet tegen te gaan, is aanpassing van de Gemeentewet nodig.

Tijdens de voetbalwedstrijd van SC Cambuur tegen FC Utrecht op zondagavond 21 november ontstonden er rellen in en rond het stadion. FOTO ANTON KAPPERS
De huidige regels zijn niet toereikend om online ordeverstoringen te voorkomen, concluderen lector lokaal bestuur Willem Bantema en zijn collega’s van Thorbecke Academie/NHL Steden Hogeschool in Leeuwarden. Bantema deed in opdracht van het Districtelijk Veiligheidsoverleg IJsselland met zijn team onderzoek naar juridische mogelijkheden om op te treden tegen oproeroproepen via internet.
Direct verder lezen?