Zorgverzekeraars en pensioenfondsen investeren miljoenen in fastfoodketens als McDonald's, KFC en Burger King: 'We moeten toch ergens in beleggen'
Zorgverzekeraars investeren voor miljoenen in fastfoodketens McDonald’s, Kentucky Fried Chicken en Burger King. Pensioenfondsen steken zelfs miljarden aan premiegeld in deze bedrijven. Dat blijkt uit onderzoek van Dagblad van het Noorden en de Leeuwarder Courant. Artsen en andere gezondheidsexperts reageren verbolgen.

Sander Terpstra en Demi Klopper uit Sneek bij de McDonald's in Sneek. FOTO NIELS DE VRIES
Zorgverzekeraars Achmea, VGZ, CZ en Menzis beleggen gezamenlijk voor 8,5 miljoen in McDonald’s, Kentucky Fried Chicken, Pizza Hut en Burger King. Bijna 10 miljoen Nederlanders zijn bij een van deze vier zorgverzekeringsconcerns verzekerd. Zilveren Kruis (onderdeel van Achmea) is met bijna 4,8 miljoen verzekerden de grootste zorgverzekeraar van Nederland. Onder meer De Friesland en Interpolis zijn onderdeel van dit bedrijf.