Demonstratie bij Vliegbasis Leeuwarden na ruim vier uur ten einde | video

Even plotseling als de actie van Extinction Rebellion bij de Leeuwarder vliegbasis rond half acht was begonnen, eindigde hij ook weer. Om kwart over twaalf stonden de actievoerders op en kon het verkeer de hoofdingang van de basis weer bereiken.

Het was voor het eerst dat Extinction Rebellion, een internationale klimaatbeweging, in Leeuwarden van zich liet horen. Woordvoerder Bjeno Vlot, die al verschillende acties heeft meegemaakt, vond die in Leeuwarden ‘tof’ en ‘geslaagd’. De toegangsweg was versperd door een rij demonstranten met meegebrachte boompjes in potten.

De actie verliep kalm, nu en dan werden er leuzen geroepen onder toeziend oog van de marechaussee en politie.

Er was een incident met een auto, die via de berm het Keegsdijkje op probeerde te komen. Twee actievoerders werden door hem weggedrukt. De politie greep niet in. Vlot ging na afloop naar het politiebureau om daar aangifte van te doen.