Miskleun met Afsluitdijk kost ministerie 53 miljoen euro

FOTO CAMJO MEDIA
Dat staat vermeld in de Najaarsnota die minister van Financiën Wopke Hoekstra maandag heeft vrijgegeven. Minister Cora van Nieuwenhuizen hulde zich tot nog toe in stilzwijgen over de hoogte van het schadebedrag.
Onjuiste gegevens
Het werk aan de Nieuwe Afsluitdijk was door Rijkswaterstaat aanbesteed voor 550 miljoen euro. Bij het ontwerp voor het nieuwe spuisluizencomplex zijn niet de juiste gegevens ingevoerd. Dat werk moet nu helemaal over. De renovatie van de Afsluitdijk loopt drie jaar vertraging op.
Van Nieuwenhuizen betaalt de meerkosten uit het Deltafonds. Minister Hoekstra rept in zijn Najaarsnota van een fondsoverschrijding van 53 miljoen euro die ,,vrijwel volledig te wijten is aan een tegenvaller op het project Afsluitdijk als gevolg van een probleem rond de Hydraulische Randvoorwaarden’’.
Een miljard
Het Deltafonds is bedoeld voor allerlei projecten om Nederland te beschermen tegen hoog water. In dit fonds resteert voor 2021 nog een totaalbedrag van 1 miljard euro.
Dinsdag vergadert de Tweede Kamer met de minister over het probleem met de Afsluitdijk.
Lees ook [PREMIUM] Pijnlijk en peperduur: wat is er aan de hand bij de Afsluitdijk?