BBB krijgt twee restzetels cadeau in Wetterskip Fryslân en haalde er zelf vijf binnen

De verpletterende zege van BBB in Wetterskip Fryslân is mede te danken aan twee restzetels. Op eigen kracht haalde de nieuwkomer vijf zetels. Door de twee restzetels kwam het totaal op zeven.

CDA'er Sjoerd Galema (links), Alice van Gosliga (BBB) en Uitzen de Vries (BBB) op de uitslagenochtend.

CDA'er Sjoerd Galema (links), Alice van Gosliga (BBB) en Uitzen de Vries (BBB) op de uitslagenochtend. Foto: Jacob van Essen

Dit bleek donderdagochtend bij de bekendmaking van de definitieve verkiezingsuitslag. BVNL van Nynke Koopmans uit Garyp heeft haar ene zetel ook mede te danken aan een restzetel. Haar partij haalde op eigen kracht 12.140 stemmen, wat te weinig was voor een zetel. Water Natuurlijk kwam door een restzetel van drie op vier zetels uit.

Verrassing