Elfstedenmusical De Tocht een jaar uitgesteld na ontdekking van asbest, olietanks en kelders op bouwlocatie in Leeuwarden

Het theater gaat de naam van Friso Bouwgroep dragen.

Het theater gaat de naam van Friso Bouwgroep dragen.

Asbest, twee deels gevulde olietanks en niet eerder ontdekte kelders. Het is allemaal gevonden op het terrein waar de komende maanden het theater voor elfstedenmusical De Tocht moest worden gebouwd.

Dat is zeer opmerkelijk, want vorig jaar is er na bodemonderzoek een schoongrondverklaring afgegeven voor het terrein aan de Snekertrekweg in Leeuwarden. De grondeigenaar - Baia Ontwikkeling uit Nijkerk - heeft op verschillende plekken testboringen gedaan maar kwam niets opvallends tegen. De gevonden kelders en olietanks stonden ook niet op de plattegronden, laat directeur Ingrid Wijngaards weten.

Een jaar opgeschoven