Starters winnen terrein op de woningmarkt maar hebben het nog altijd niet makkelijk: 'Je moet het wel kunnen betalen'

Starters heroveren langzaam terrein op de huizenmarkt, meldt het Kadaster. Vier op de tien woningtransacties (41 procent) in het eerste kwartaal zijn gedaan door koopstarters.

.

. Foto: ANP

Een jaar eerder was dat met 37 procent. Starters hebben minder concurrentie op de woningmarkt, omdat het aantal bezichtigingen per woning al tijden afneemt en de markt daarmee wat minder krap is – hoewel het aanbod nog altijd mager is. Doorstromers kochten juist veel minder huizen in de afgelopen maanden. In een onzekere markt wachten zij af en wordt eerst de huidige woning verkocht, voordat ze iets anders kopen.

Volgens het Kadaster zijn investeerders ook minder actief en verkopen zij meer woningen dan dat ze kopen, vanwege overheidsbeleid rondom huurwoningen. Het gaat dan vooral om huizen in de goedkoopste prijsklassen, waar starters weer van profiteren doordat er meer huizen op de markt komen.