DNB: financiële positie pensioenfondsen verbeterd

DNB: financiële positie pensioenfondsen verbeterd ANP
De dekkingsgraad van de fondsen kwam uit op gemiddeld 95,3 procent. Dat is 2,4 procentpunt meer dan een kwartaal eerder. De dekkingsgraad is de graadmeter voor de actuele financiële positie van pensioenfondsen en geeft de verhouding tussen het vermogen en de verplichtingen weer.
Dit betekent dat de fondsen voor elke euro aan toekomstige pensioenverplichtingen door de bank genomen zo'n 95 cent in kas hadden. Daarmee zouden ze voldoen aan de tijdelijk versoepelde minimumgrens van de overheid. Die staat op 90 procent. Als de graadmeter daar eind van dit jaar onder zit, moet er gekort worden.
Het pensioenvermogen steeg afgelopen kwartaal met 41 miljard euro naar 1596 miljard euro. De verplichtingen stegen in hetzelfde kwartaal met 1 miljard euro naar 1675 miljard euro.
Vacatures
Meewerkend voorman/hovenier (m/v)
Gemeente De Wolden Hoogeveen

GOED VOLK! M/V
Tuincentrum Gernell

Proces Operators
EOC Nederland
