Friesland wil 17.500 huizen bouwen maar heeft meer plannen nodig, zegt het Economisch Instituut voor de Bouw
Op slechts een derde van de woningbouwplannen in Friesland rust al een bestemmingsplan. Twee derde zit nog in de ideeënfase. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB).

Het voormalige politiebureau aan de Stationsweg in Grou ging in 2018 dicht. Het wordt een woongebouw met de naam 'Het Bureau'. Foto: Hoge Noorden/Jacob van Essen
Tot 2030 wil Friesland 17.500 huizen bouwen, gemiddeld 1900 per jaar. Twee derde daarvan moet in het betaalbare segment worden opgeleverd. Het bod van Friesland aan de overheid bestaat uit 29 procent sociale huurwoningen, 28 procent betaalbare koopwoningen en 7 procent middenhuurwoningen.
Gerelateerd
Vacatures
Leidinggevende/Coördinator
De Schutse, Palliatieve Zorg Thuis of in Hospice

Werkvoorbereider Infra
Geomaat

Werken op de SEH, OK of IC?
Ommelander Ziekenhuis Groningen
