Jury vindt basisschool IKC Prins Constantijn in Leeuwarden de mooiste en beloont die met de Vredeman de Vriesprijs. Het publiek kiest kerktoren met toilet in Grou

De Vredeman de Vriesprijs voor architectuur 2023 is gewonnen door kindcentrum en basisschool IKC Prins Constantijn in Leeuwarden.

Winnaars architect Jan Nauta en opdrachtgever directeur Rita de Groot van IKC Prins Constantijn krijgen uit handen van  gedeputeerde Avine Fokkens de Vredeman de Vriesprijs voor architectuur.

Winnaars architect Jan Nauta en opdrachtgever directeur Rita de Groot van IKC Prins Constantijn krijgen uit handen van gedeputeerde Avine Fokkens de Vredeman de Vriesprijs voor architectuur. Foto Jacob van Essen

De vakjury, onder leiding van Rob Hendriks, vindt het gebouw ‘een ode aan de scholenbouw van Herman Herzberger’ en is onder de indruk hoe er met weinig financiële middelen veel voor elkaar is gekregen.