PvdA-leden willen verbod op korte vluchten naar Parijs of Londen: 'Tot ruim 500 kilometer is de trein een uitstekend alternatief'

FOTO

FOTO ANP

PvdA-leden willen dat mensen niet meer in het vliegtuig stappen voor korte vluchten naar Londen of Parijs. Zij eisen dat voor alle afstanden tot ruim 500 kilometer de trein wordt gepakt. Ondanks verzet van de PvdA-partijtop is een motie met die boodschap aangenomen op het congres van de partij.

Bij het PvdA-congres in Nieuwegein – waar zaterdag wordt gestemd over verdergaande samenwerking met GL – heeft 83 procent van de PvdA-achterban ingestemd met een motie tegen vluchten tot 500 kilometer. Dat is tegen het zere been van de PvdA-partijtop, die het nog te vroeg vindt voor zo’n maatregel.